Oznamy na Veľkonočnú nedeľu (5.4.2015)

Slávime najväčší sviatok v cirkevnom roku, Veľkonočnú nedeľu.

Dnes  o 18.00 budú v kostole Notre Dame slávnostné spievané vešpery, na ktoré vás srdečne pozývame. Celý týždeň máme veľkonočnú oktávu, oslavujeme tieto dni ako jeden sviatok.

Dnes prvonedeľná adorácia v kaplnke sv. Anny nebude.

Zajtra na Veľkonočný pondelok budú sv. omše tak ako v nedeľu, okrem sv. omše o 18.30 v kostole Notre Dame, ktorá nebude. Vo veľkonočnom období sa modlíme modlitbu Raduj sa, nebies Kráľovná.

Vo štvrtok máme kňazskú rekolekciu v Trenčíne – Opatovej. Rekolekčná svätá omša bude o 9.30. Vo štvrtok sv. omša v kaplnke sv. Anny bude o 8.00.

V našom krajskom meste Trenčín chceme s podporou biskupského úradu a laikov zriadiť Centrum pre rodinu. Centrum bude poskytovať pomoc rodinám: psychologické, právne, sociálne, lekárske poradenstvo, pomoc v kríze.
Preto pozývame všetkých, ktorí by chceli pracovať ako dobrovoľníci pre naše centrum, aby prišli dňa 19.4.2015 /v nedeľu/ o 17.00 hod. do budovy cirkevnej základnej školy na ulici 1. mája č. 7. Vítaní sú všetci, ktorí majú alebo nemajú skúsenosti a nápady v tejto oblasti. Prosíme o modlitby na tento úmysel.

Budúca nedeľa je Nedeľa Božieho milosrdenstva, preto o 15.00 vo farskom kostole bude pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu.

Dnes je obvyklá veľkonočná farská zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.

Prajeme vám požehnané Veľkonočné sviatky. Nech Kristova láska a jeho víťazstvo nad smrťou naplní naše srdcia, aby aj nám tajomstvo vzkriesenia dodalo odvahy ku konaniu dobra a k láske.