FARSKÉ OZNAMY - PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA (28.11.2021)

FARSKÉ OZNAMY – PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA (28.11.2021)

Liturgický kalendár:

30.11.utorokSv. Ondreja, apoštolasviatok
03.12.piatokSv. Františka Xaverského, kňazaspomienka
05.12.nedeľaDruhá adventná nedeľa

Nitriansky biskup, Viliam Judák, vzhľadom na okolnosti, v ktorých sa nachádzame, vydal od piatka 26. 11. 2021 až do odvolania dišpenz od povinnosti zúčastniť sa sv. omše v nedele a v prikázané sviatky, všetkým veriacim katolíkom Nitrianskej diecézy, ako aj všetkým veriacim, čo sa v nej skutočne nachádzajú. Zároveň však všetkým pripomína, že tento dišpenz nijako neumenšuje svätenie a duchovné prežívanie nedele a sviatkov ako Pánovho dňa. Preto nás všetkých naliehavo povzbudzuje, aby sme v tieto dni venovali náležitý čas modlitbe, meditácii nad Božím slovom a duchovnému vzdelávaniu osobne alebo v rodine. Tieto usmernenia vydáva tiež s vyjadrením smútku a hlbokého sklamania z uznesenia vlády o zákaze verejných bohoslužieb. Zároveň všetkých povzbudzuje k o to intenzívnejšiemu prežívaniu Adventného obdobia s pomocou Panny Márie, ktorá nás vovádza do tajomstva Pánovho vtelenia a k modlitbám, aby sme čím skôr bez obmedzení mohli sláviť posvätné tajomstvá v spoločenstve bratov a sestier. A samozrejme, všetkých – spolu s pomocným biskupom Petrom – srdečne pozdravuje!

Od zajtrajšieho dňa budeme v rámci individuálnej pastorácie, ktorá patrí medzi výnimky zo zákazu vycházania, k dispozícii k sviatosti zmierenia a k vyslúženiu sv. prijímania v týchto časoch a kostoloch: 1. Kostol Notre Dame: pondelok – piatok, 16.00 – 17.00 hod., nedeľa 9.00 – 10.00 hod.; 2. Farský kostol Narodenia Panny Márie: nedeľa 10.00 – 11.00 hod.

Keďže sa dnes fyzicky nemôže konať tradičná jesenná zbierka na charitu, povzbudzujeme vás, aby ste sami prispeli na účet nitrianskej diecéznej charity prostredníctvom internetovej stránky tejto inštitúcie.

CPR oznamuje, že adventné vence, ktoré už sú požehnané si môžete v rámci vychádzky vyzdvihnúť v budove CPR na Farskej ulici v pondelok – piatok od 9.00 do 18.00 hod.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349