FARSKÉ OZNAMY - PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (15.05.2022)

FARSKÉ OZNAMY – PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (15.05.2022)

Liturgický kalendár:

16.05.pondelokSv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníkaspomienka
22.05.nedeľaŠiesta veľkonočná nedeľa

Dnes sa v Parku M. R. Štefánika koná podujatie s názvom “Deň rodiny”. Začne sa o 14.00 hod. s bohatým programom. CPR Trenčín srdečne pozýva aj na sv. liturgiu za účasti rodín do gréckokatolíckeho kostola – Chrámu sv. Cyrila a Metoda v Trenčíne. Táto liturgia bude vo štvrtok 19. 05. 2022 o 18.30 hod. Súčasťou bude aj požehnanie rodín, krátke predstavenie gréckokatolíckej komunity, nového chrámu a celkovo byzantského obradu i spoločné rodinné agapé v pastoračnom centre pod chrámom.

V sobotu 21. 05. 2022 bude od 9.00 hod. brigáda vo farskej záhrade. Každý kto je ochotný pomôcť bude vítaný.

Budúcu sobotu bude tiež Jarná púť k ucteniu sv. Jána Pavla II. v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov, na ktorú sme srdečne pozvaní. Viac si môžete pozrieť na plagáte.

Na budúcu nedeľu bude v Kostole Notre Dame slávnosť prvého sv. prijímania pre deti z cirkevnej školy. Slávnostná sv. omša sa začne o 9.00 hod. Sviatosť zmierenia prvoprijímajúcim deťom budeme vysluhovať deň pred tým (v sobotu, 21. 05. 2022) o 9.00 hod. v tom istom kostole. Rodičov a príbuzných prvoprijímajúcich detí prosíme, aby k sviatosti zmierenia pristúpili počas pracovných dní v týždni: vo všetkých kostoloch v Trenčíne sa spovedá približne 30 min. pred sv. omšami. Ďakujeme!

Po druhý krát prosíme, aby ste nám oznámili na farskom úrade, ak by ste vedeli o akejkoľvek cirkevnoprávnej prekážke, kvôli ktorej by Michal Ševčík, pochádzajúci z našej farnosti a Andrea Šoltésová, bývajúca v Tvrdošíne, nemohli uzavrieť manželstvo.

Na stolíkoch je k dispozícii misjný časopis Svetové misie a program katolíckeho rádia Mária na máj a jún, ktoré si môžete zobrať.

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349