FARSKÉ  OZNAMY XXIII. NEDEĽA CEZ ROK

PI.:15. 09.SEDEMBOLESTNÁ PANNA MÁRIASLÁVNOSŤ
So.:16. 09.Sv. Kornélius, pápež a Cyprián, biskup, mučeníciSpomienka
NE.:17. 09.XXIV. cez rok
  • Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o dôstojný a krásny priebeh hodovej slávnosti. Veľká vďaka tým, ktorí upratovali a vyzdobovali kostol, kostolnú vežu, spevákom, pani organistke, hudobníkom, miništrantom, všetkým, ktorí, pripravovali a priniesli občerstvenie. Tiež úprimná vďaka za finančné dary, ktoré ste obetovali pri hodovej zbierke. Nech vás dobrotivý Pán Boh požehnáva.
  • ŠTVRTOK – máme krásny sviatok Povýšenie sv. kríža. Príležitosť vzdať úctu a vďaku Ježišovi Kristovi za jeho obetu za našu spásu. Pozývame vás na sv. omšu. V tento deň budú aj večerné sv. omše z tohto sviatku.
    • Po večernej sv. omši v Notre Dame bude biblické stretnutie na ktoré vás pozývame.
  • PIATOK – je slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Je to štátny sviatok, sv. omše budú takto:
    • NOTRE DAME: 7,00; 8,30; 17,00 hod. Keďže je to v piatok bude celodenná adorácia, ktorá začne po sv. omši o 8,30 h.
    • V kaplnke sv. ANNY :  8,00 h.
    • Vo FARSKOM KOSTOLE : 9,00 h. – Po sv. omši vás pozývame do farskej záhrady, kde požehnáme kríž, ktorý sme tam osadili. Po krátkej pobožnosti bude bratské stretnutie/agapé/ vo farskej záhrade s občerstvením na ktoré vás tiež pozývame. Opäť sa môžete zapojiť do jeho prípravy a priniesť nejaké domáce dobroty. Odporúčame športovú obuv.
  • Záujemci o farskú púť do Oščadnice, ktorá sa bude konať 23. septembra t.r., sa môžu zapisovať do 17.septembra v sakristii v každom kostole. Poplatok je 10 € (autobus, obed).
  • Prvé sväté prijímanie – Prosíme rodičov, ktorí majú záujem, aby ich dieťa prijalo v tomto školskom roku prvýkrát Pána Ježiša v Eucharistii, aby vyplnili do konca septembra online prihlášku, ktorú nájdu na našej webovej stránke. To sa vzťahuje len na rodičov a detí, ktorí bývajú na území našej farnosti. ( https://trencin.fara.sk/?p=9129 )
  • Birmovka – Prvé stretnutie birmovancov bude 29.09.2023, začne svätou omšou o 16,00 h. (https://trencin.fara.sk/?p=9123)