FARSKÉ OZNAMY NA II. PÔSTNU NEDEĽU

LITURGICKÝ KALENDÁR

Po.- So.:26. 2. – 2. 3.Féria v pôstnom období
NEDEĽA3. 3.III. PÔSTNA
  • Pobožnosť „Krížová cesta“ býva v našej farnosti takto:
    • Farský kostol: piatok o 15:15 h;
    • Notre Dame: piatok o 16:15 h. a nedeľa 17:45 h.
    • Sv. Anna: piatok: 7:45 h. a nedeľa 15:00h.
  • V pôstnom období sa budeme každý piatok po sv. omši spoločne modliť modlitbu DOBRÝ A PRELÁSKAVÝ JEŽIŠU…a tak môžeme za obvyklých podmienok úplne odpustky a taktiež aj pri modlitbe Krížovej cesty.
  • Na budúcu (III.pôstnu) nedeľu sa pôjdeme spoločne modliť krížovu cestu na Skalku. Pobožnosť začne o 14,30 hod. V tento deň v našej farnosti pravidelné krížove cesty nebudú. Taktiež nebude pravidelná adorácia v kostole sv. Anny.
  • Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci spovedať budeme asi hodinu pred sv. omšou. V piatok bude celodenná poklona Najsvätejšej sviatosti oltárnej v kostole Notre Dame. Adoráciu ukončíme o 16:00 hod. Po nej bude pobožnosť krížovej cesty a sv. omša. Vo farskom kostole bude po sv. omši pobožnosť k Božskému Srdcu Ježišovmu.
  • Na prvú sobotu (2.3.) bude o 8:00 h. fatimská pobožnosť a sv. omša. Srdečne vás pozývame ako aj na agapé po jej skončení. Vopred ďakujeme za skutok lásky, keď prinesiete niečo na pohostenie bratov a sestier.
  • Nepokrsteným dospelým dávame do pozornosti možnosť prihlásiť sa na prijatie sviatosti krst, svätého prijímania a sviatosti birmovania. Prípravy sa nemusíte báť, budeme sa ju snažiť prispôsobiť vašim možnostiam. V prípade záujmu nás kontaktujte osobne po svätej omši alebo telefonicky.
  • Slobodným mužom, ktorí túžia po živote s Pánom, pripomíname možnosť prihlásiť sa do Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Možno práve TEBA Pán pozýva stať sa jeho kňazom a slúžiť Božiemu ľudu. S dôverou v Božiu moc príjmi toto vzácne a dôležité pozvanie, ktoré sa nemusí opakovať. Viac info u nás, kňazov.
  • Nielen birmovancom oznamujeme, že v piatok 1.3. o 16.00 bude vo farskom kostole birmovanecké stretnutie. Začíname svätou omšou a po nej bude katechéza na tému: Sviatosti, sviatosť krstu.