FARSKÉ OZNAMY - JEDENÁSTA NEDEĽA CO (13. 06. 2021)

FARSKÉ OZNAMY – JEDENÁSTA NEDEĽA CO (13. 06. 2021)

Liturgický kalendár:

20. 6.nedeľaDvanásta nedeľa v Cezročnom období

Čaká nás slávnosť prvého sv. prijímania: v sobotu dopoludnia od 9.00 hod. vo farskom kostole bude spoveď prvoprijímajúcich a prípadne aj ich príbuzných, ak sa nestihnú vyspovedať v týždni, o čo ich prosíme. Deťom bude vyslúžené prvé sv. prijímanie na budúcu nedeľu pri sv. omšiach: v Kostole Notre Dame o 8.30 hod. deťom z CZŠ a o 10.30 hod. deťom zo ZŠ č. 5; vo farskom kostole o 9.00 hod. deťom zo ZŠ č. 6 a o 11.00 hod. deťom zo ZŠ č. 7. Prosíme všetkých veriacich, ktorí zvyknú pravidelne chodiť na tieto sv. omše o pochopenie (prípadne im odporúčame v tento deň účasť na sv. omšiach v iných kostoloch). Ďakujeme!

Pripomíname, že prihlásenie sa na birmovku v r. 2022 je možné už len v nasledujúcich dvoch týždňoch (do piatka 25. 06. 2021). Prihlásiť sa môžu všetci tohtoroční deviataci zo ZŠ, kvartáni z 8. ročných gymnázií a prípadne aj starší, ktorí reálne žijú buď na území našej farnosti alebo Farnosti Trenčín – Juh. Tí, ktorí bývajú na území iných farností budú, žiaľ, odmietnutí, no odporúčame im obrátiť sa na pána farára v mieste bydliska. Vyplnené a podpísané prihlášky, ktoré si môžete vyzdvihnúť v našich kostoloch alebo stiahnuť na našej internetovej stránke treba odovzdať na farskom úrade v čase úradných hodín.

Takisto povzbudzujeme dospelých, ktorí majú záujem prijať v budúcom roku iniciačné sviatosti (krst, birmovanie, sv. prijímanie), aby sa do konca júna prihlásili k prírave. Tá by mala začať na jeseň. Prihlásiť sa je potrebné osobne na farskom úrade v čase úradných hodín.

CPR pozýva vo štvrtok, 17. 06. 2021 na sv. omšu za účasti rodín. Bude sa sláviť v exteriéri diecéznej svätyne na Skalke o 18.30 hod. Hlavným celebrantom bude Mons. Peter Beňo, nitriansky pomocný biskup, ktorý je ešte stále aj miestnym farárom a rektorom svätyne.

CPR takisto pozýva do priestorov svojej záhrady študentov na tzv. Študentský deň s názvom “Tlakový hrniec”. Uskutoční sa v piatok, 18. 06. 2021. Na programe bude film, diskusia, ko- fola, airhokej, kalčeto, šach atď.

Pátri verbisti pozývajú mladých vo veku 14 – 20 rokov na misijný tábor s názvom Misijné prázdniny, ktorý sa uskutoční 19. – 23. 07. 2021 v Trenčíne. Viac info a prihlasovací formulár môžete nájsť na web stránke misijneprazdniny.skZáujemcom odporúčame aj plagáty k tejto téme vyvesené na nástenkach našich kostolov.

page1image43865536

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349