FARSKÉ OZNAMY - 12. NEDEĽA CO (20. 06. 2021)

FARSKÉ OZNAMY – 12. NEDEĽA CO (20. 06. 2021)

Liturgický kalendár:

21. 6.pondelokSv. Alojza Gonzágu, rehoľníkaspomienka
24. 6.štvrtokNarodenie sv. Jána Krstiteľaslávnosť
27. 6.nedeľaTrinásta nedeľa v Cezročnom období

Na budúcu nedeľu bude zbierka na dobročinné diela Svätého Otca. Kardinál Krajewski, súčasný pápežský almužník, veľmi zanietene a kreatívne využíva tieto prostriedky na pomoc tým najbiednejším. Môžeme si byť istý, že naše milodary budú dobre využité.

Otcovia biskupi oznamujú, že od 1. 7. 2021 sa ruší dišpenz od fyzickej účasti na nedeľných a sviatočných liturgiách a pozývajú všetkých veriacich, aby sa vrátili k prijímaniu sviatostí, ktoré sú za normálnych okolností nenahraditeľným spôsobom kontaktu s Bohom. Mediálne prenosy liturgií poskytli vzácnu pomoc v pandemických časoch, no bolo by nesprávne, keby sme si na slávenia pred obrazovkou pokladali za plnohodnotnú alternatívu. Povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko, a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemická situácia.

Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre oznamuje záujemcom o štúdium a formáciu, že predlžuje termín podávania prihlášok do 31. 7. 2021. Viac info je na stránke seminára ksnr.sk. Bohoslovci tohto seminára pripravujú v lete tábor pre miništrantov v 2 turnusoch: I.turnus 4.-9. 7. 2021 nad 15 rokov a II.turnus 8.-13. 8. 2021 do 15. rokov. Podrobné info a prihlasovací formulár možno nájsť na vyššie uvedenej stránke seminára.

Naposledy pripomíname, že prihlásenie sa na birmovku v r. 2022 je možné už len v tomto týždni (do piatka 25. 06. 2021). Prihlásiť sa môžu všetci tohtoroční deviataci zo ZŠ, kvartáni z 8. ročných gymnázií a prípadne aj starší, ktorí reálne žijú buď na území našej farnosti alebo Farnosti Trenčín – Juh. Tí, ktorí bývajú na území iných farností budú, žiaľ, odmietnutí, no odporúčame im obrátiť sa na pána farára v mieste bydliska. Vyplnené a podpísané prihlášky, ktoré si môžete vyzdvihnúť v našich kostoloch alebo stiahnuť na našej internetovej stránke treba odovzdať na farskom úrade v čase úradných hodín.

Takisto povzbudzujeme dospelých, ktorí majú záujem prijať v budúcom roku iniciačné sviatosti (krst, birmovanie, sv. prijímanie), aby sa do konca júna prihlásili k prírave. Tá by mala začať na jeseň. Prihlásiť sa je potrebné osobne na farskom úrade v čase úradných hodín.

page1image57298304

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349