FARSKÉ OZNAMY NA XXXIV. NEDEĽU CEZ ROK - KRISTA KRÁĽA

Nášho Pána Ježiša Krista, kráľa neba i zeme

30.11.ŠtvrtokSv. ONDREJ, apoštolSviatok
03.11.NEDEĽAI. ADVENTNÁ

Dnes pri sv. omšiach vo všetkých kostoloch našej farnosti, bude konať osobitná pobožnosť pred vyloženou Najsvätejšou sviatosťou s obnovou  zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa na nej zúčastní môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

Deti a mladí, ktorí chcú vystupovať v jasličkovej, v nedeľu 26.11.20023 (dnes) bude o 15:00 prvý nácvik, na ktorom si rozdelíme úlohy. Stretneme sa v telocvični cirkevnej školy pri kostole Notre Dame.

Tento týždeň máme prvý piatok, spovedať budeme asi 45 min. pred sv. omšou.
– Vo farskom kostole po sv. omši bude prvopiatková pobožnosť k božskému Srdcu.
– V kostole Notre Dame bude celodenná poklona Najsvätejšej sviatosti oltárnej.
rozpis na adorácie v Notre Dame – Nakoľko chceme predísť tomu, aby kostol zostal prázdny, čo nie je pri takejto príležitosti dovolené a nechceme zrušiť túto významnú a užitočnú aktivitu, prosíme vás, keby ste sa zapísali na pripravený rozpis adorácii a tak bude adorovať minimálne jeden z nás.

Tento prvý piatok nebudeme navštevovať chorých. Návšteva bude pred vianočnými sviatkami. Bližšie informácie vám dáme nabudúce.

Na prvú sobotu, 2. decembra, o 8,oo h. začne vo farskom kostole pobožnosť k Panne Márii a sv. omša. Po sv. omši bude malé agapé.

Stredná odborná škola pedagogická a základná škola sv. Andreja – Svorada a Benedikta v Trenčína nás pozýva na Ondrejský jarmok, ktorý sa bude konať 1. decembra od 9,00 – 12,00 hod.

Na budúcu nedeľu (1.adventná) budeme pri sv. omšiach požehnávať adventné vence a sviece aj tie, ktoré si prinesiete.

Hospic milosrdných sestier organizuje a srdečne pozýva na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční v piaristickom kostole sv. Františka Xaverského, dňa 3. decembra o 15,00 hod. Na koncerte vystúpia Simona Magušinová a Monika Ližbetin. Vstupné: dobrovoľné.

Na budúcu nedeľu bude pravidelná Zbierka na potreby katolíckej charity. Za vaše milodary vám vopred ďakujeme.

Prvou adventnou nedeľou sa v Centre pre rodinu Trenčín začínajú Adventné dielničky, ktoré sa budú konať každú adventnú sobotu a nedeľu v čase od 15:30 do 18:30 hod. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s aktivitami a tvorbou Centra pre rodinu, ohriať sa pri punči a spolu s deťmi si vyrobiť vianočnú ozdobu či darček.