FARSKÉ OZNAMY NA 1.ADVENTNÚ NEDEĽU

08.12PIATOKNEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIESLÁVNOSŤ
10.12.NEDEĽAII. ADVENTNÁ

NEDEĽA (3.12.) :

• Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, v kaplnke sv. Anny bude adorácia Najsvätejšej Sviatosti oltárnej. Začne po sv. omši až do 17,30 h. Pozývame na chvíle ticha a rozjímania strávené s Pánom.
  • Hospic milosrdných sestier organizuje a srdečne pozýva na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční dnes (3.12.) v piaristickom kostole sv. Františka Xaverského, o 15,00 hod. Na koncerte vystúpia Simona Magušinová a Monika Ližbetin. Vstupné: dobrovoľné.
  • Dnes konáme  Zbierku na potreby katolíckej charity. Za vaše milodary vám vopred ďakujeme.
  • Dnes (nedeľa) 3.12.2023 bude nácvik na jasličkovú slávnosť o 15:00 v klubovni NODAM pri kostole Notre Dame.

PONDELOK –

• V našej farnosti pokračujeme s pravidelnými Modlitbami za pokoj, ktoré sa konajú vždy v prvý pondelok v mesiaci. Najbližšie modlitbové stretnutie bude zajtra, 6.11.2023, po svätej omši o 16.45 vo farskom kostole. Ide o iniciatívu komunity Sant’Egídio, ktoré pôsobí aj v našom meste.

ŠTVRTOK

• prvý štvrtok v mesiaci ako Deň modlitieb za duchovné povolania. Vo farskom kostole bude od 15,00 do 16,00 pobožnosť za duchovné povolania pred Najsvätejšou sviatosťou Oltárnou.
  • Sv.omše vo štvrtok večer sú s platnosťou na slávnosť.

PIATOK : Nepoškvrnené počatie preblahoslavenej panny Márie

• je slávnosť a zároveň prikázaný sviatok, pričom v kostole Notre Dame slávime titul kostola. Pamätajme na možnosť získať odpustky pri návšteve tohto kostola.
  • Sv. omše v našej farnosti:
    • Farský kostol: 16,00 h.,
    • Notre Dame: 7,00 a 17,00 h.
    • Sv. Anna: 8,30 h.
  • Budú aj školské sv.omše o 8,30h. a 10,00h., ktoré bude sláviť Mons. Peter Beňo, biskup.
  • Pravidelná piatková  adorácia z tohto dôvodu začne o 11,00 h.
  • Pri sv. omši o 17,00 hod. v Notre Dame bude prijímanie nových členov do karmelitánskeho škapuliara.

V advente počas školských dní budú rorátne sv.omše o 7:00 v kostole Notre Dame. Deti si môžu priniesť lampáše so sviečkou. Spolu v sprievode vstúpime do chrámu. Každý deň spoznáme jeden z pokladov sv. Jozefa. (Budeme sa na neho obracať s modlitbou za rodiny, školu a chudobných.)

Adventný kalendár (aktivita) – daruj radosť druhým. Ide o konkrétnu pomoc ľuďom a organizáciám, ktoré majú pre svoju činnosť vzácne miesto v našej farnosti. Takto chceme napĺňať Ježišove slová: „Blaženejšie je dávať ako prijímať“ (Sk 20,35). Pomoc spočíva v darovaní konkrétnej veci podľa rozpisu adventného kalendára, ktorý sa nachádza na nástenke alebo na našom facebooku. V daný deň môžete túto vec vložiť pred svätou omšou do pripravených nádob vzadu v našich kostoloch. Napr. zajtra (pondelok), 4.dec., môžete podľa rozpisu adventného kalendára darovať jednorazové poháriky pre Komunitu Sant’Egidio, ktorá ich použije na čaj/kávu pre ľudí bez domova. Prosíme vás, aby ste prinášali v daný deň len tú vec, ktorá je napísaná v adventnom kalendári! My sa už postaráme o to, aby skončila v správnych rukách.

Počas adventu v Centre pre rodinu Trenčín sú Adventné dielničky a to každú adventnú sobotu a nedeľu v čase od 15:30 do 18:30 hod. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s aktivitami a tvorbou Centra pre rodinu, ohriať sa pri punči a spolu s deťmi si vyrobiť vianočnú ozdobu či darček.

Na budúcu nedeľu po sv. omšiach môžete svojim milodarom podporiť zbierku Boj proti hladu.