MISIE FARNOSŤ TRENČÍN 2024

Milí farníci, koncom mája, začiatkom júna budú vo všetkých farnostiach nášho mesta, teda aj v tej našej farnosti Trenčín mesto, prebiehať celomestské misie. Deje sa tak opäť po 20 rokoch. V tomto milostivom čase zavítajú do našich farností misionári z rozličných reholí, aby nám svojím bohatým programom sprostredkovali duchovnú obnovu nášho mesta. Pre praktizujúcich a nepraktizujúcich veriacich to bude možnosť prehĺbiť svoj vzťah s Bohom a pre tých, ktorí sa so živým Kristom ešte nestretli, to bude príležitosť prvýkrát zakúsiť neopísateľnú radosť z Božej blízkosti. Do našej farnosti príde tím Kapucínov.

Aby sme tento čas  využili čo najlepšie, chceme vás poprosiť o nasledovnú pomoc:

1) Podporme misie svojou modlitbou. Bez nej to nepôjde. Vzadu v kostole nájdete modlitbu za misie, ktorú si môžete vziať so sebou.
2) Chceme vás poprosiť aj o finančnú pomoc, nakoľko sú misie spojené aj s nemalými výdavkami. Z toho dôvodu bude na budúcu nedeľu zbierka na misie.
3) Chceli by sme oboznámiť o misiách čo najviac ľudí v našom meste, a preto sme vyhotovili plagáty. Budú zverejnené v našich chrámoch, vo výkladoch niektorých obchodov a tiež vo všetkých autobusoch MHD. V prípade, že máte možnosť zverejniť tento plagát vo svojej práci, bytovom dome alebo na inom verejne dostupnom mieste, môžete si tento plagát vziať so sebou opäť vzadu v kostole.

Informácie na jednom mieste